گزارش اولین استارت آپ ویکند حوزوی (2)


اولین روز رویداد ایدهای آسمانی، با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری چهارشنبه ششم دی ماه در محل سالن همایش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام محمد رضا زائری با اشاره به  وضعیت کسب وکارهای فرهنگی داشت: ما در اول راه هستیم و ممکن است خیلی از کسانی که با مفهوم استارت آپ آشنا نیستند در نگاه اول مخالف این رویداد باشند و این بخاطر عدم آگاهی آنان است. باید آنان را با معنای صحیح استارت آپ ها آشنا کرد.

وی ابراز داشت: جهت نتیجه گرفتن فعالیت هایمان در عرصه دین و تبلیغ دین باید در این راه سختی هایی را تحمل کنیم.

حجت الاسلام زائری گفت: استارت آپ یعنی بیاییم کف خیابان و ببینیم نیاز مردم چیست و بر اساس نیاز مردم در عرصه دین ایده های نوآورانه بدهیم.

محمد صمیمی مدیر شتابدهنده شفق سخنران بعدی در ادامه  به ضرورت کار گروهی اشاره و ابراز داشت: باید کار های فرهنگی ما به سمت گروهی برود و با انفرادی کار کردن پیشرفتی حاصل نمی شود.

وی در ادامه به توضیح مفهوم استارت آپ پرداخت و گفت: استارتاپ یعنی شرکت های نوپا و این شرکت ها برای موفق شدن دو رویکرد اصلی دارند، یکی مخاطب شناسی جدید و اثر گذاری فراوان و دیگری استقلال مالی و استمرار آن و این با دانش کار آفرینی نوین به ثمر خواهد نشست.

صمیمی با بیان اهمیت نوآوری در ایده ها عنوان داشت: نوآوری شامل محصول جدید و متنوع، راه های جذب مشتری و ایجاد مدل کسب و کار نوین است.

در ادامه وی به معرفی استارتاپ های مختلف در قالب های گوناگون پرداخت.

این جلسه برای مبلغانی که موفق به حضور در جلسه نشدند، به صورت آنلاین پوشش تصویری داده شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آداک تجارت و فناوری هشت بهشت می باشد.