نخستین رویداد شتاب ایده پردازی در حوزه علوم و معارف اسلامی برگزار شد

نخستین رویداد شتاب ایده پردازی در حوزه علوم و معارف اسلامی برگزار شد


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، نخستین رویداد شتاب ایده پردازی و کارآفرینی در حوزه علوم و معارف اسلامی با معرفی و ارایه ۱۰ ایده برگزیده و تجلیل از سه ایده برتر به کار خود پایان داد.
بنابراین گزارش، در این رویداد که به همت مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد، از بین ۷۰ ایده ثبت شده پس از ارزیابی و داوری ۱۰ ایده را به مرحله ارائه ایده معرفی و از ۳ ایده برگزیده تجلیل کرد.
رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به اینکه این رویداد در سطح استان قم و ویژه طلاب و دانشجویان و فرهیختگان حوزه علوم اسلامی و معارف دینی برگزار شد، گفت: برگزاری این گونه رویدادها در واقع دروازه ورود حوزه علمیه به موضوع مهم فناوری های نرم و نوآوری در علوم انسانی و اسلامی محسوب می شود.
سید حسین اخوان علوی افزود: قم باید به قطب مهم و موثر فناوری نرم و هویت ساز نشات گرفته از ارزش های اسلامی مبدل شود.
ضرورت تشکیل بانک ایده در حوزه علمیه
عضو هیات علمی پردیس فارابی دانشگاه تهران با اشاره به تاثیرگذاری و اهمیت دانش های کاربردی گفت: اکنون فناوری های نرم و سخت، نه تنها سبک زندگی بلکه سبک کسب و کار بشر را مدیریت کرده و شکل می دهند.
وی به رتبه نخست ایران در نرخ رشد علمی در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد و ادامه داد: ایران اسلامی در سال ۲۰۱۸ رتبه ۱۶ مقالات علمی را به دست آورده است.
رئیس پارک علم و فناوری استان قم با گلایه از ناکارآمدی و غیر کاربردی بودن مقالات و پژوهش های علمی کشور افزود: در ژاپن به ازای ۱۰ مقاله یک پتنت جهانی به ثبت می رسد اما در ایران از هر ۱۰۰۰ مقاله تنها یک پتنت به دست می آید.
وی با تاکید براینکه مزیت کشور برخورداری از علوم اسلامی است گفت: ضروری است تا در حوزه علمیه معارف دینی به سمت رشد و توسعه تجاری و فناوری برود.
اخوان علوی تشکیل بانک ایده حوزوی را ضروری دانست و افزود: حوزه نیاز به یک شبکه سازی و هم افزایی در طرح ها و ایده های مطرح شده خود دارد.

شایان ذکر است در نخستین رویداد شتاب ایده پردازی و کارآفرینی در حوزه علوم و معارف اسلامی که با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور و به همت مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد، ۱۰ طرح منتخب در سقف زمانی ۵ دقیقه به ارایه طرح خود پرداخته و داوران با ارزیابی علمی و اقتصادی طرح ها، ۳ ایده برگزیده را انتخاب و در پایان این رویداد مورد تجلیل قرار دادند

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آداک تجارت و فناوری هشت بهشت می باشد.